کتابخانه, کتب الکترونیکی

دانلود رایگان کتاب Raspberry Pi Cookbook

کتاب Raspberry Pi Cookbook

اگر به تازگی شروع به کار کردن با رزبری پای کرده‌اید، باید بدانید که مهارت‌های شما روزبه‌روز در این زمینه می‌توانند گسترده‌تر شوند. در این میان، چهارمین ویرایش از کتاب Raspberry Pi Cookbook با بیش از 200 پروژه (همراه با کدنویسی) به شما می‌آموزد که چگونه از رایانه‌های کوچک رزبری در لینوکس بهره ببرید، با پایتون برنامه‌نویسی کنید، به آنها سنسور و موتور متصل نمایید و در پروژه‌های اینترنت اشیا (IoT) از آنها بهره ببرید. لازم به ذکر است که ویرایش چهارم این کتاب شامل یک فصل جدید برای رزبری پای پیکو و دبلیو و یادگیری ماشینی با رزبری پای می‌باشد.

فهرست مطالب

درباره کتاب Raspberry Pi Cookbook

اگرچه بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی را می‌توان با رزبری پای استفاده کرد اما پایتون محبوب‌ترین زبان به شمار می‌رود. در واقع عبارت “پای” در “رزبری پای” الهام گرفته شده از بخش اول کلمه “پایتون” است.

در حالی که نسخه 3 زبان برنامه‌نویسی پایتون سال‌هاست که در دسترس عموم قرار دارد ولی می‌بینیم که هنوز بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از پایتون 1 یا پایتون 2 استفاده کنند. در این بین، بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که پایتون 3 (سیستم عامل پیش‌فرض رزبری پای) همچنان با دستورات پایتون 3 یا پایتون 1 اجرا می‌شود.

کدهای پروژه‌هایی که در کتاب Raspberry Pi Cookbook ارائه شده‌اند، برای پایتون 3 مناسب هستند هرچند می‌توان آنها را با پایتون 2 نیز اجرا کرد. این نگرش از سوی جامعه توسعه‌دهندگان پایتون برای کنار گذاشتن نسخه‌های قدیمی بیشتر به خاطر آن است که پایتون 3 تغییراتی را با خود آورد که سازگاری با پایتون 2 را به نوعی از بین برده بود. در نتیجه، بخش عظیمی از کتابخانه‌های توسعه‌داده‌شده برای پایتون 2 در پایتون 3 قابل‌اجرا نیستند. با این توضیحات، پیشنهاد ما این است که از پایتون 3 استفاده کنید و تا زمانی که مجبور نشده‌اید، سراغ پایتون 2 نروید.

این نسخه جدید از کتاب Raspberry Pi Cookbook در مورد مدل‌های تازه رزبری پای مانند پیکو و تغییراتی که در سیستم عامل این شرکت رخ داده، صحبت کرده است. مشخصاً، این فصل‌ها به یادگیری ماشینی و رزبری پای پیکو و دبلیو مربوط می‌شوند.

کتاب Raspberry Pi Cookbook به‌گونه‌ای نوشته شده تا شما بتوانید آن را مانند یک کتاب معمولی و داستان بخوانید و یا در صورت نیاز پروژه‌های مختلف را به صورت تصادفی انجام دهید. به علاوه، امکان جستجو در فهرست مطالب و یافتن پروژه دلخواه نیز وجود دارد. همچنین، اگر پروژه‌ای که می‌خواهید انجام دهید نیازمند یادگیری مهارت‌های دیگری است، به سایر قسمت‌ها رجوع داده خواهید شد.

رزبری پای به سرعت پیشرفت می‌کند. این دنیا با انجمنی فعال و بزرگ و همچنین بردهای هوشمند و جامعه نرم‌افزاری متنوع و کتابخانه‌های متعدد، روزبه‌روز دارد رو به جلو می‌رود. علاوه بر پروژه‌هایی که از بردها و نرم‌افزارهای خاصی استفاده می‌کنند، کتاب Raspberry Pi Cookbook اصول اولیه را نیز آموزش می‌دهد تا ببینید که چگونه باید از تکنولوژی‌های جدیدی که به رزبری پای مربوط می‌شوند، بهره ببرید.

اطلاعاتی که باید قبل از دانلود رایگان کتاب Raspberry Pi Cookbook بدانید

Raspberry Pi Cookbook

چهارم

انگلیسی

236 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *