واردات از چین

مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین

مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین

با گسترده‌تر شدن زمینه استفاده از اینترنت، بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارها تصمیم به فعالیت در بازار جهانی و بین‌المللی گرفته‌اند. در این بین، هر زمان که تجارت رونق گرفت و در مسیر پیشرفت گام گذاشت، نوآوری و ایده‌پردازی نیز سیر صعودی به خود گرفت. بر این اساس، یکی از مهمترین مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین، ایجاد زمینه پیشرفت و نوآوری می‌باشد. با ذکر این مقدمه، می‌خواهیم در ادامه ببینیم خرید قطعات الکترونیکی از چین چه مزایایی دارد؛ پس تا انتهای مطلب با بهنام رباتیک همراه باشید.

فهرست مطالب

چرا واردات از چین اهمیت دارد؟

چرا واردات از چین اهمیت دارد؟

بلافاصله پس از آنکه یک فروشگاه الکترونیک و رباتیک فعالیت خود را در بازارهای بین‌المللی آغاز می‌کند، فاکتورهای متعددی روی موفقیت او تأثیر می‌گذارند. در این میان، واردات قطعات الکترونیکی از چین نه تنها هسته اصلی موفقیت یک کمپانی به شمار می‌رود بلکه سبب رشد اقتصادی و همچنین بهبود کسب و کار شرکت در بازار داخل می‌شود.

هر کشور، منابع درآمد خاص خودش را دارد. در همین حین، ممکن است یک کشور فاقد برخی منابع باشد و نتواند در همان بخش‌ها پیشرفت کند. برای مثال، در حالی که بعضی از کشورها از نظر منابع معدنی، سوخت‌های فسیلی و مواد شیمیایی اولیه نظیر نفت و گاز غنی هستند، برخی دیگر از این مواد بی‌بهره‌اند و یا برخی‌ها سیستم آموزشی و زیرساختی فوق‌العاده‌ای دارند و برخی دیگر ندارند.

در این میان، هر وقت کشوری شروع به صادرات کالاهایی می‌کند که در آن زمینه حرف اول را می‌زند و از طرفی اقدام به واردات محصولاتی می‌نماید که به آنها نیازمند است، اقتصاد رو به رشدی خواهد داشت. باید به این نکته اشاره کنیم که واردات از چین نه فقط برای شرکت‌ها، بلکه برای مشتریان آنها نیز اهمیت دارد زیرا می‌توانند از کالاهایی استفاده کنند که در بازار داخلی وجود ندارند.

مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین

وقتی صحبت از واردات از چین می‌شود، منظورمان خرید کالاهایی است که در کشور خودمان نخواهیم یافت. حال وقتی این محصولات را وارد می‌کنیم، آنها در ادامه به مشتریانمان خواهیم فروخت و یا حق انتخاب آنها در زمینه خرید کالاهای مشابه را گسترده خواهیم کرد. با این وجود، نکته‌ای که گفتیم، تنها مزیت واردات نیست بلکه چند مورد دیگر نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

1) معرفی کالاهای جدید به بازار با خرید قطعات الکترونیکی از چین

بسیاری از صنایع فعال در چین، با این هدف اقدام به تولید کالا می‌کنند که محصولاتشان را در کشورهای دیگر به فروش برسانند. احتمالاً دلیل چینی‌ها برای این اقدام، پر سود بودن بازار دیگر مناطق می‌باشد. در این میان، وقتی شما یک کالای جدید را از چین وارد کردید، پس از مدتی به مشتریان احتمالی معرفی و مورد استقبال آنها واقع خواهد شد.

معرفی کالاهای جدید به بازار با واردات از چین
شما می‌توانید با واردات قطعات الکترونیک از چین، کالاهای جدیدی را به بازار معرفی کنید

2) کاهش هزینه‌ها با خرید قطعات الکترونیکی از چین

دیگر مزیت واردات قطعات الکترونیکی از چین، کاهش هزینه‌های تولید است. بسیاری از شرکت‌ها امروزه واردات را به محصولات تولیدی داخلی ترجیح می‌دهند.

در بسیاری از موارد، خریداران و مشتریان کالاهای وارد شده از کشور ثالث را پرسودتر می‌دانند زیرا هزینه‌ای که بابت خرید آنها می‌پردازند، به مراتب کمتر است. بر این اساس، آنها به جای سرمایه‌گذاری برای خرید ماشین‌های تولیدکننده، به واردات روی می‌آورند تا هزینه‌های جاری خود را کمتر کنند. در اکثر مواقع، صاحبان کسب و کارهای بزرگ، خرید کالاها در مقادیر زیاد را اولویت می‌دانند تا هزینه کمتری بپردازند.

کاهش هزینه‌ها با واردات از چین
یکی دیگر از مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین، کاهش هزینه‌ها می‌باشد

3) تبدیل شدن به یک شرکت پیش‌رو با واردات از چین

یکی از مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین، به وجود آمدن فرصت برای تبدیل شدن به یک پیش‌رو در یک حوزه شغلی خاص است. از آن جایی که تولید محصولات جدید و بروز فرآیند پایان‌ناپذیری است، بعضی از شرکت‌ها در دنیا شانس خود را برای واردات کالا پیش از رقبایشان امتحان می‌کنند. در واقع وارد کردن یک کالا قبل از سایرین، این فرصت را برای شما به وجود می‌آورد که در یک زمینه سردمدار باشید.

4) ارائه کالاهای باکیفیت با واردات از چین

مورد دیگر از مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین، شانس فروش کالاهای باکیفیت می‌باشد. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای موفق، به کشورهای خارجی سفر می‌کنند، به بازدید از کارخانه‌های بزرگ می‌روند و با فروشندگان حرفه‌ای به مذاکره می‌پردازند تا بتوانند کالاهای باکیفیت آنها را به نام خود وارد نمایند. به علاوه، خیلی از تولیدکنندگان دوره‌های آموزشی مناسبی برگزار کرده و استانداردها و اقدامات تازه‌ای لحاظ می‌کنند تا مطمئن شوند شخص واردکننده می‌تواند کالای آنها را در کشور خود به فروش برساند.

چنان‌چه تصمیم گرفته‌اید واردات قطعات الکترونیکی خود را به بهنام رباتیک بسپارید، می‌توانید تا حد زیادی مطمئن شوید که محصولات باکیفیتی در اختیار خواهید داشت. علت آن است که بهنام رباتیک می‌داند بخش عمده‌ای از محبوبیت و شهرتش به واردات کالاهای باکیفیت بستگی دارد.

5) افزایش فروش با واردات از چین

واردات قطعات الکترونیکی علاوه بر اینکه هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد، به افزایش فروش نیز کمک شایانی می‌کند. شرکت‌هایی که روی واردات تمرکز می‌کنند، تسلط بیشتری روی بازار خواهند داشت زیرا می‌توانند به جای فروش محصولات تکراری داخلی، مشتریانشان را با کالاهای جدید وارداتی آشنا کنند.

واردات قطعات الکترونیکی مخصوصاً برای کسب و کارهای کوچک مهم است زیرا وقتی دیدند بازار داخلی از یک نوع کالا اشباع شده و درآمد نسبتاً معمولی دارند، می‌توانند روی واردات از چین حساب باز کنند تا فروش خود را افزایش دهند.

افزایش فروش با واردات از چین
شما می‌توانید با سپردن واردات از چین خود به بهنام رباتیک، فروش‌تان را در بازار افزایش دهید

6) سودآوری بیشتر با واردات از چین

واردات قطعات الکترونیکی از چین به شدت سود شما را بالا خواهد برد. علت آن است که خیلی از مشتریان حاضرند شانس خود برای فروش یک محصول جدید را امتحان کنند. در حالی که کالاهای داخلی معمولاً در مقادیر کم به فروش می‌رسند، محصولات وارداتی در چشم به هم زدنی فروخته می‌شوند. حال اگر کالای وارد شده منحصربفرد باشد، سودآوری بیشتری عایدتان خواهد شد.

7) دستیابی به اهداف تجاری با واردات از چین

واردات قطعات الکترونیکی از چین امروزه برای شرکت‌ها پر سود بوده است زیرا علاوه بر اینکه مشتریان با کالاهای جدید آشنا می‌شوند، باعث خواهند شد تا شرکت واردکننده در زمینه عرضه آن محصول به خصوص پیش‌رو گردد.

بر این اساس، اگر می‌خواهید کسب و کار خود را گسترش دهید و در صنعت خود حرف اول را بزنید و یا به فکر کاهش هزینه‌ها هستید، حتماً گزینه واردات از چین را مدنظر را قرار دهید. ضمن اینکه اگر کالاهای الکترونیکی داخلی تکراری شده‌اند و درآمدتان در چند ماهه اخیر رشد آن‌چنانی نداشته، مطمئن باشید که واردات قطعات الکترونیکی از چین می‌تواند شرایط را به کلی تغییر دهد.

فرم درخواست واردات از چین

چنان‌چه شما نیز در حوزه الکترونیک فعالیت دارید و یا اصلاً تولیدکننده‌ای هستید که نتوانسته‌اید کالاهای مدنظر خود را در بازار داخل بیابید و یا تأمین کنید، می‌توانید با پر کردن فرم زیر، درخواست واردات از چین خود را ثبت نمایید تا همکاران ما به زودی با شما تماس بگیرند و فرآیند واردات به زودی آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *