واردات از چین

عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیکی از چین

عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیک

واردات از چین امروزه یک روش پایدار برای کسب درآمد و همچنین شیوه‌ای مناسب برای پیشرفت اقتصاد یک شرکت و مجموعه تجاری می‌باشد. دلیل مهم بودن واردات قطعات الکترونیکی از چین این است که فضای رقابتی کسب و کار به وجود می‌آورد و بعضاً سبب شده که سرمایه‌گذاری‌هایی نیز در یک حوزه شغلی صورت پذیرد. در بیش از یک دهه اخیر، بهنام رباتیک توانسته علی‌رغم تمامی مشکلات موجود در سر راه خرید مستقیم قطعات الکترونیکی از چین، کارنامه قابل‌قبول و قابل‌دفاعی برای خودش در این زمینه ایجاد نماید. حال، با توجه به تجربه بالای این مجموعه، در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیک از چین آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

مقدمه

در یک دهه اخیر، کشورها تعرفه‌های واردات و صادرات خود را دستخوش تغییراتی کرده‌اند. در سمت دیگر، تجارت جهانی پیشرفت کرده و کشورهای تولیدکننده بیشتر شده‌اند به طوری که صنایع روبه‌رشد، در حال ظهور و نوپایی را در مناطق مختلف دنیا می‌بینیم. تمامی این صنایع به افزایش کالاها در بازار جهانی کمک شایانی کرده‌اند و سبب رشد صادرات و واردات شده‌اند.

چرخه توزیع و تأمین جهانی به همراه خدمات لوجستیکی متنوع و رشد کسب و کارهای اینترنتی، به دولت‌ها فشار وارد آورده تا راهکارهای مناسب و سودمندی را برای ارسال کالاها به سایر کشورها اتخاذ کنند.

در نتیجه این اتفاقات، دولت‌ها متوجه شدند که اقتصاد مربوط به صادرات به شکل کاملاً مستقیمی با واردات از دیگر کشورها در ارتباط است و می‌بایست یک شیوه جامع برای مدیریت تراکنش‌ها و روابط تجاری با همسایگان در نظر بگیرند.

نبود شفافیت در مورد قوانین و عوامل کلیدی واردات، فرآیندهای پیچیده و زمان‌بر و بوروکراسی اداری خسته‌کننده، هزینه‌های واردات را به شدت افزایش داد و مدت زمان انجام این کار را طولانی کرد.

با همه اینها، بهنام رباتیک موفق شده بر تمامی این مشکلات فائق آید و با آشنایی به تمامی اصول و عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیکی، بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را در اختیار مشتریانش قرار دهد.

استانداردسازی واردات، یکی از عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیکی

هدف اصلی بهنام رباتیک در زمان واردات قطعات الکترونیکی از چین، سرعت بخشیدن، کاهش هزینه‌ها و تأمین امنیت کالاهای وارداتی می‌باشد. در واقع بهنام رباتیک توانسته با در نظر قرار دادن چهار اصل ساده‌سازی، هماهنگ‌سازی، قاعده‌مندسازی و شفاف‌سازی، با شیوه‌ای نوین، میان تأمین‌کننده کالا در چین و مشتری در ایران ارتباط برقرار نماید.

با همین روش، فرآیندی کاملاً روان و سریع از زمان ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک تا دریافت محموله به وجود می‌آید که نه تنها خیال مشتری داخل ایران را از بابت سالم بودن جنس و کالای مدنظر راحت می‌کند، بلکه او را از تمامی مراحل در حال انجام آگاه می‌سازد. در کنار این اقدامات، تمامی آژانس‌های دولتی که در زمینه واردات فعالیت می‌کنند، به فرآیند واردات از چین بهنام رباتیک نظارت دارند تا مشکل قانونی نیز به وجود نیاید.

استانداردسازی فرآیند واردات از چین
بهنام رباتیک با استانداردسازی فرآیند واردات از چین، به صورت کاملاً شفاف شما را از روند انجام کار آگاه می‌کند

چرا باید واردات کالا از چین را استانداردسازی کنیم؟

چنان‌چه فرآیند واردات قطعات الکترونیکی از چین استانداردسازی شود، هم دولت و هم صنعت و تجارت سود می‌برد. سود دولت در زمینه کسب مالیات بیشتر، استفاده بهینه‌تر از منابع و . . . می‌باشد و سود صنعت و تجارت نیز در افزایش ایمنی فرآیند واردات و جلوگیری از بروز فساد خواهد بود. این اتفاقات، بازار رقابتی پویا و زنده را به وجود خواهند آورد.

به طور کلی، کاهش تأخیر و هزینه‌ها، سبب افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بازار یک کشور می‌شود و شغل‌های جدید ایجاد می‌کند.

مهمترین عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیکی

شفاف‌سازی

شفافیت در زمان واردات کالا از چین، افزایش اعتماد مشتری را در پی خواهد داشت. در واقع اگر بهترین شرکت واردکننده قطعات الکترونیکی به ایران، اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان خود قرار دهد، او با خیال آسوده‌تری سفارش‌های بعدی را به آن مجموعه خواهد سپرد. این اطلاعات می‌توانند شامل قوانین، اصول، تصمیمات مختلف، بودجه صرف شده و . . . شوند. به علاوه، اطلاعات رگولاتوری را نیز می‌توان به مشتری ارائه کرد تا در صورتی که او درباره هر کدام از مراحل واردات کالا از چین توضیح خواست، اطلاعات لازم را دریافت کند.

ساده‌سازی

ساده‌سازی که یکی از عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیکی است، به فرآیندی گفته می‌شود که تمامی فعالیت‌های پیچیده، دست و پا گیر و . . . در زمان واردات کالا از چین را حذف می‌کند.

هماهنگ‌سازی

منظور از هماهنگ‌سازی، ایجاد ارتباط میان طرف‌های مختلف قرارداد (خریدار، واردکننده، ترخیص‌کار و . . .) می‌باشد. البته با توجه به وسعت دامنه فعالیت، ممکن است شخص یا اشخاصی که در این زنجیره با یکدیگر هماهنگ می‌شوند، کاهش یا افزایش یابد.

استانداردسازی

استانداردسازی همان فرآیند مرتب‌سازی اسناد و اطلاعات لازم برای دو طرف در زمان واردات قطعات الکترونیکی از چین می‌باشد. بهنام رباتیک از همین اصل برای واردات کالا از چین استفاده کرده و تاکنون نیز در این زمینه موفق بوده است.

مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تأمین کالا شامل تمامی فعالیت‌های لازم برای ثبت سفارش واردات کالا از چین، شناخت و خرید کالا و ارسال محموله می‌شود تا همه فعالیت‌های رخ داده به صورت کاملاً شفاف هم برای فروشنده و هم برای خریدار در دسترس باشند. یک زنجیره تأمین، حداقل دو عضو دارد: یکی خریدار و یکی فروشنده.

البته زنجیره تأمین می‌تواند دارای چند عضو دیگر اعم از فروشندگان خرده، مسئولین حمل‌ونقل، ارائه‌دهندگان سرویس و . . . باشد. در واقع این زنجیره چارچوب منطقی لازم برای برقراری ارتباط میان طرف‌های مختلف را به وجود می‌آورد تا در صورت پیشرفت در فرآیند واردات، همه اعضا آن را به خوبی احساس کنند.

مدیریت زنجیره تأمین کالا
بهنام رباتیک با ایجاد تعادل در عرضه (فروش در داخل) و تقاضا (سفارش از چین)، سعی می‌کند واردات از چین را با قیمت مناسبی انجام دهد

چگونه خرید مستقیم قطعات الکترونیکی از چین را با شیوه‌ای کاربردی انجام دهیم؟

واردات قطعات الکترونیکی از چین توسط بهنام رباتیک در سه سطح انجام می‌شود: 1) ملی 2) منطقه‌ای و 3) بین‌المللی. معمولاً اقدامات و استانداردهای منطقه‌ای و بین‌المللی مربوط به واردات مورد قبول همه افراد هستند به همین خاطر آنها تلاش می‌کنند تا این قوانین را در سطح ملی عملی نمایند.

جمع‌بندی

شما با مطالعه این مطلب، با مهمترین عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیک از چین آشنا شدید. باید اعلام کنیم که بهنام رباتیک به عنوان بهترین شرکت واردکننده قطعات الکترونیکی، اصول گفته شده را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد و با پایبند بودن به تمامی آنها، سعی دارد تا تجربه خوشی از واردات از چین، در ذهن شما باقی بگذارد.

فرم درخواست واردات از چین

چنان‌چه شما نیز در حوزه الکترونیک فعالیت دارید و یا اصلاً تولیدکننده‌ای هستید که نتوانسته‌اید کالاهای مدنظر خود را در بازار داخل بیابید و یا تأمین کنید، می‌توانید با پر کردن فرم زیر، درخواست واردات از چین خود را ثبت نمایید تا همکاران ما به زودی با شما تماس بگیرند و فرآیند واردات به زودی آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *