لوازم و تجهیزات ساخت دستگاه جوجه‌کشی
خرید کنید

انواع موتورهای گردان

موتورهای گردان، موتورهایی هستند که سبب می‌شوند دستگاه جوجه‌کشی در بازه‌های زمانی مختلف (معمولاً هر 1 دقیقه) بچرخد و تخم مرغ‌ها تغییر حالت دهند. رایج‌ترین موتورهای گردان بازار که تولیدکنندگان دستگاه‌های جوجه‌کشی از آنها بهره می‌برند، در فروشگاه بهنام رباتیک موجود هستند و شما می‌توانید بنابر نیاز خود، آنها را سفارش دهید. در این میان، چنان‌چه موتور گردانی که می‌خواهید در لیست وجود نداشت، این امکان را دارید تا با مراجعه به صفحه سفارش واردات از چین، با ارائه جزئیات کامل و پر کردن فرم مربوطه، موتور مدنظر خود را به صورت مستقیم از چین خریداری نمایید.

انواع ماژول و سنسورهای دما و رطوبت

در گذشته برای تأمین رطوبت و بخار موجود در دستگاه‌های جوجه‌کشی، از یک کاسه آب استفاده کرده و به محض خالی شدن، آن را دوباره پر می‌کردند اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، از سنسورها و ماژول‌های دما و رطوبت بهره می‌برند تا این کار به صورت بهینه‌تر انجام پذیرد. پرکاربردترین سنسورها و ماژول‌های دما و رطوبت در فروشگاه بهنام رباتیک قابل خرید و فروش هستند اما برخی از شرکت‌ها، از سنسور و ماژولی استفاده می‌کنند که در بازار کمتر یافت می‌شود و یا بسیار خاص هستند. در چنین مواقعی، می‌توانید با ثبت سفارش واردات از چین، سنسور یا ماژول رطوبت‌ساز مدنظر خودتان را وارد کنید.

انواع قطعات الکترونیکی

در کنار موتور و ماژول، دستگاه‌های جوجه‌کشی به قطعات الکترونیکی مجهز هستند که مهمترین آنها میکروکنترلر، ترانزیستور، ماسفت، مقاومت، خازن، دیود و . . . می‌باشند. این قطعات به هوشمندتر شدن دستگاه‌های جوجه‌کشی کمک می‌کنند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری می‌نمایند. برای مثال، شما می‌توانید به منظور پیشرفته‌تر کردن دستگاه جوجه‌کشی، یک میکروکنترلر سری AVR یا ARM در آن قرار دهید و با راه‌اندازی مدار مربوطه و کدنویسی، فرآیند جوجه‌کشی را بهتر انجام دهید.