آردوینو, پروژه آردوینو

ساخت بازوی رباتیک با آردوینو

ساخت بازوی رباتیک با آردوینو

ساخت بازوی رباتیک با آردوینو یکی از پروژه‌های چالش‌برانگیز و جذاب است که همه علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی و علم رباتیک دوست دارند آن را انجام دهند.

البته از آن جایی که انجام این پروژه و یادگیری آن به صورت متنی کار نسبتاً سختی است، امروز در بلاگ بهنام رباتیک ویدیویی را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با مشاهده آن، نحوه بستن قطعات به یکدیگر و شیوه کدنویسی و دیگر اطلاعات لازم را آموزش ببینید.

فهرست مطالب

لوازم مورد نیاز برای ساخت بازوی رباتیک با آردوینو

برای ساخت این پروژه، به قطعاتی نیاز دارید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. شما می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه هر کدام از این لوازم، تعداد دلخواه خود را خریداری کنید.

یک برد آردوینو Uno (یا سایر بردهای آردوینو)

5 عدد سروو موتور

5 عدد پتانسیومتر 10 کیلو اهم

چند لوله آلومینیومی

چند تکه صفحه مقوایی مستحکم

یک باتری 12 ولت

یک باتری 5 ولت

چند عدد سیم جامپر

چند نکته درباره لوازم مورد نیاز برای پروژه ساخت بازوی رباتیک با آردوینو

  • نوع برد آردوینو خریداری شده برای انجام این پروژه اهمیت چندانی ندارد ولی به جهت کارایی بیشتر آردوینو Uno، پیشنهاد ما خرید این مدل می‌باشد.
  • سروو موتورهایی که در این پروژه آردوینو استفاده شده‌اند، برای مشخص کردن مسیر چرخش دست و بازوی رباتیک با کدهای برنامه‌نویسی به کار می‌روند.
  • پتانسیومترهای استفاده شده در پروژه ساخت بازوی رباتیک با آردوینو سبب می‌شوند تا بتوانید مسیر چرخش دست و بازو را مشخص کنید.
  • دلیل استفاده از لوله‌های آلومینیومی این است که این لوله‌ها وزن کمی دارند و باعث سنگینی بازوی رباتیک نخواهند شد. از طرفی، ظاهر درخشان، براق و نقره‌ای رنگ آنها نیز شکل و شمایل بازوی مکانیکی را زیبا خواهد کرد.
  • همچون لوله‌های آلومینیومی، از صفحه‌های مقوایی نیز به دلیل سبکی در این پروژه استفاده شده است. البته اگر می‌توانید گزینه‌های جایگزین دیگری برای این صفحات پیدا کنید که هم زیباتر و هم سبک‌تر هستند، امکان بهره‌مندی از آنها را خواهید داشت.
  • باتری‌های به کار رفته در این پروژه برای تأمین انرژی مورد نیاز برد آردوینو و سروو موتورها استفاده می‌شوند.
  • سیم‌هایی که در این پروژه استفاده شده‌اند، جامپر هستند و همان‌طور که در ویدیو می‌بینید، برای وصل کردن قطعات به یکدیگر به کار می‌روند.
  • همانگونه که می‌دانید، برای اینکه به سروو موتورها فرمان دهید تا در مسیر مشخصی بچرخند، می‌بایست از کدهای آردوینو بهره ببرید. برای انجام این کار، کتابخانه Robot_arm با پسوند ino در اختیار شما قرار داده شده است که می‌توانید با دانلود و آپلود آن در نرم‌افزار Arduino IDE، بازوی مکانیکی ساخته شده را حرکت دهید. البته باید فایل ZIP این کتابخانه را از حالت فشرده خارج کنید.

ویدیوی آموزشی پروژه ساخت بازوی رباتیک با آردوینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *