چرخ رباتیک

چرخ لاستیکی ربات

چرخ لاستیکی ربات

چرخ لاستیکی ربات، دیگر محصول پرطرفدار و کاربردی مجموعه بهنام رباتیک است که علی‌رغم ظاهر ساده‌ای که دارد، به آسان‌تر حرکت کردن ربات‌ها کمک شایانی می‌کند. این چرخ دارای چندین اندازه است که عبارتند از سایز 5، سایز 7 و سایز 10. البته هر کدام از این نمونه‌ها با یکدیگر فرق دارند که در ادامه در مورد آنها صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب

ظاهر و شیوه طراحی چرخ لاستیکی ربات

جلوی چرخ‌های لاستیکی

چرخ لاستیکی ربات در جلو خود یک ظاهر شبکه‌ای دارد و در وسط آن نیز یک دایره به چشم می‌خورد. تعداد پنجره‌های این قسمت به شش عدد می‌رسد و رابط‌های پلاستیکی که باعث ایجاد ارتباط میان دایره مرکزی و قسمت زیرین تایر می‌گردد هم شش عدد می‌باشد.

پشت چرخ‌های لاستیکی

پشت این چرخ حرفه‌ای ربات، همان ظاهر پره‌ای شکل را می‌بینیم اما مهمترین چیزی که در اینجا باید به آن توجه کنیم، شفت مرکزی می‌باشد. علاوه بر اینکه در مرکز عقب چرخ یک شفت برای گذاشتن میله رابط چرخ‌ها به چشم می‌خورد، دو سوراخ نیز در اطراف دیده می‌شود تا بتوانید از درون آن پیچ مدنظر را قرار دهید و دایره فلزی را به آن ببندید.

تایر چرخ‌های لاستیکی

یکی از مهمترین تفاوت‌های چرخ لاستیکی ربات با دیگر چرخ‌ها اعم از داکار، ریس، خورشیدی و . . . تایر صاف آن می‌باشد تا به ربات اجازه دهد اصطکاک کمتری با زمینی که روی آن دارد حرکت می‌کند داشته باشد و سریع‌تر و روان‌تر جابه‌جا شود. البته حین استفاده از این چرخ به این نکته توجه کنید که تایر صاف ممکن است باعث لیز خوردن ربات حین حرکت کردن گردد بنابراین بهتر است روی سطوح لغزنده و بسیار هموار مانند سرامیک‌ها، از این چرخ استفاده نکنید.

جنس، مواد سازنده و اندازه چرخ‌های لاستیکی

چرخ لاستیکی تولیدی بهنام رباتیک از بهترین مواد اولیه تهیه و تولید شده و ظاهر شیک و زیبا، از جمله محاسن آن به شمار می‌روند.

مواد پلاستیکی استفاده شده برای تولید این چرخ حرفه‌ای ربات بسیار مقاوم است به طوری که می‌تواند (با توجه به سایز چرخ) از 45 تا 100 کیلوگرم وزن را تحمل کند.

برای طراحی و ساخت این چرخ، از مهندسان، متخصصین شاغل در دانشگاه‌ها و همچنین کارشناسان محیط‌های صنعتی مشورت گرفته شده زیرا می‌بایست با کمترین مواد، چرخی ساخته شود که بیشترین استقامت را داشته باشد و بتواند وزن زیاد و ضربات شدید را تحمل کند. همه این اقدامات نیز تنها یک دلیل داشته‌اند؛ جلوگیری از سنگین شدن چرخ.

رنگ چرخ‌های لاستیکی

رنگ چرخ لاستیکی ربات همیشه یکسان نیست. این یعنی با توجه به مواد اولیه موجود در بازار ممکن است هر سری از آن به رنگ خاصی تولید شود بنابراین چنان‌چه رنگ بخصوصی از آن را می‌خواهید، حتماً موضوع را به مسئول فروش اطلاع دهید.

کاربرد چرخ لاستیکی

مهمترین کاربرد چرخ لاستیکی، استفاده در ربات‌هایی است که می‌بایست در سطوح غیر لغزنده حرکت کنند زیرا صاف بودن تایر ممکن است باعث شود که ربات کم و بیش لیز بخورد و بلغزد.

مقایسه سایزهای مختلف چرخ‌های لاستیکی

سایز

قطر

ورودی شفت

استقامت

5

5 سانتی‌متر

5 میلی‌متر

45 کیلوگرم

7

7 سانتی‌متر

5 میلی‌متر

75 کیلوگرم

10

10 سانتی‌متر

6 میلی‌متر

100 کیلوگرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *