ملزومات رباتیک

بوش پلاستیکی

بوش پلاستیکی رباتیک

بوش‌های پلاستیکی یا قطعات تبدیل شافت از جمله محصولات مجموعه بهنام رباتیک هستند که در مواقعی به کار می‌روند که با استفاده از آن قادر خواهیم بود فضای بین موتور و محفظه‌ای که موتور در آن قرار می‌گیرد را پر کرده و با به وجود آوردن اصطکاک میان شفت موتور و محفظه، موتور صحیح‌تر عمل کند. در واقع بوش پلاستیکی رباتیک تبدیل یا تبدیل شفت روی شفت موتور جای‌گیری می‌کند و لبه بیرونی آن هم بر روی سطح محفظه‌ای که قرار خواهد گرفت، متصل خواهد شد.

برای مثال، چنان‌چه بوش تبدیل شافت 2.5 میلی‌متری را در سوراخی به سایز 4 میلی‌متر قرار دهید، به خوبی در آن فضا قرار نخواهد گرفت و یا حتی اگر دو طرف شفت نیز پیچ شود، در اثر چرخش در فضا، سوراخ چرخ و شفت، محوریت خود را از دست می‌دهند و تابدار می‌گردند. در اینجاست که بوش تبدیل به کار می‌رود تا آن فضا را سفت کرده و آن را اشغال کند.

البته توجه داشته باشید که در برخی از مواقع، شفت موتور برای چسبیدن به وسایلی مانند چرخ‌دنده یا چسب قطره‌ای نیاز خواهد داشت. در این صورت، شفت برای سایر وسایل غیر قابل استفاده خواهد بود ولی وقتی از بوش‌های پلاستیکی بهره می‌برید، به جای شفت موتور، بوش‌ها چسب کاری می‌شوند تا شفت موتور داخل بوش جای گیرد.

در این میان، بهنام رباتیک علاوه بر تولید سایز گرد، سایز کونیک‌دار را نیز ساخته است. منظور از کونیک‌دار، شفت‌هایی می‌باشد که روی لبه‌های خود دندانه‌هایی دارند تا در موتورهای سازگار راحت‌تر قرار گیرند.

فهرست مطالب

انواع بوش پلاستیکی رباتیک

بوش پلاستیکی رباتیک یا تبدیل شافت 2.5 به 4 میلی‌متر

به منظور تبدیل میله‌های 2.5 میلی‌متری به سوراخ 4 میلی‌متری استفاده شده و پرکاربردترین مدل بوش تبدیل برای به کارگیری جهت چرخ‌های با سوراخ 4 میلی‌متری و گیربکس‌های پلاستیکی می‌باشد.

بوش پلاستیکی رباتیک یا تبدیل شافت 3 به 5 میلی‌متر

به منظور تبدیل میله‌های 3 میلی‌متری به سوراخ 5 میلی‌متر استفاده شده و از مهمترین کاربردهای آن می‌توان به اتصال گیربکس‌های مینی مانند ZGA12 و ZGA14 با چرخ‌های 5 میلی‌متری اشاره کرد.

بوش پلاستیکی رباتیک یا تبدیل شافت 3 به 6 میلی‌متر

به منظور تبدیل میله‌های 3 میلی‌متری به سوراخ 6 میلی‌متری استفاده شده و از مهمترین کاربردهای آن می‌توان به اتصال گیربکس‌های مینی مانند ZGA12 و ZGA14 با چرخ‌های دارای سوراخ 6 میلی‌متری اشاره کرد.

در این سایز، بوش‌های پلاستیکی به دو صورت ساده و کونیک‌دار تولید شده‌اند.

بوش پلاستیکی رباتیک یا تبدیل شافت 4 به 6 میلی‌متر

به منظور تبدیل میله‌های 4 میلی‌متری به سوراخ 6 میلی‌متری استفاده شده و از مهمترین کاربردهای آن می‌توان به اتصال گیربکس‌های مینی مانند ZGA25 و ZGA28 یا موتورهای تایوانی با چرخ‌های دارای سوراخ 6 میلی‌متری اشاره کرد.

در این سایز، بوش‌های پلاستیکی به دو صورت ساده و کونیک‌دار تولید شده‌اند.

رنگ بوش پلاستیکی رباتیک

بوش تبدیل شفت تولیدی مجموعه بهنام رباتیک در رنگ‌های متنوعی از جمله سبز، آبی، قرمز و . . . ساخته شده ولی این امکان وجود ندارد که تضمین کنیم حتماً رنگ بخصوصی از این قطعه را دریافت خواهید کرد چرا که هر بار مواد اولیه موجود در بازار متغیر خواهد بود. با این اوصاف، چنان‌چه رنگ خاصی از بوش تبدیل را می‌خواستید، موضوع را به اطلاع مسئول فروش برسانید.

جنس و مواد سازنده بوش پلاستیکی رباتیک

بهنام رباتیک بوش پلاستیکی رباتیک یا تبدیل شفت را از مواد اولیه باکیفیتی تولید کرده بنابراین والدین نباید حین ساخت ربات توسط فرزندانشان، نگرانی از بابت آسیب دیدن آنها داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *