ملزومات رباتیک

بست موتور سری A و B

بست موتوری سری A

ربات‌ها برای اینکه بتوانند حرکت کنند، به قطعه‌ای به نام موتور نیاز دارند اما همه می‌دانند که نمی‌توان موتور را بدون رابط یا قطعه خاصی به بدنه ربات اتصال دهند. در این مواقع باید به سراغ سازه بست موتور یا المان بست موتور بروید. البته این سازه در دو نوع A و B توسط مجموعه بهنام رباتیک تولید شده که کاربر باید با توجه به نیازی که دارد، آنها را خریداری کند.

فهرست مطالب

طراحی و ظاهر بست المان موتور

بست گونیای موتور مدل A دارای زاویه 90 درجه است که ظاهری دقیقاً شبیه ظاهر یک صندلی دارد. این قطعه پلاستیکی در قسمت پایینی خود کاملاً صاف است ولی قسمت بالایی یا اصطلاحاً پشتی آن منحنی بوده و حاوی چند سوراخ می‌باشد. در واقع شما می‌توانید از المان بست موتور A به عنوان صندلی در رباتی که می‌سازید بهره ببرید.

بر روی تکیه گاه این سازه، یک بیضی دیده می‌شود و در اطراف آن شش سوراخ قابل مشاهده است که محل بستن پیچ‌ها خواهند بود. بیضی وسطی نیز محل قرارگیری موتورهای مختلف می‌باشد تا شفت آنها از این بخش بیرون بیاید و با پیچ به سوراخ‌های اطراف، بسته شود. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که سوراخ نبودن لبه پایینی این امکان را به شما می‌دهد تا با توجه به نیازتان، آن را سوراخ کرده و در مکان مدنظر از ربات قرار دهید.

در بست سری B، قضایا متفاوت خواهد بود. بست موتور B شبیه یک پل است که در دو طرف آن دو لبه قرار دارد و می‌توان با بستن پیچ به سوراخی که روی آنها جای‌گیری کرده، موتور را در زیر قسمت پل مانند قرار داد و آن را با این المان بست به ربات ببندید.

اندازه بست موتور

بست سری A دارای ابعاد 33 × 30 × 25 میلی‌متر و بست سری B دارای ابعاد 125 × 5 میلی‌متر است. در واقع همین اندازه‌های استاندارد هستند که بست‌های نامبرده را برای استفاده در صنایع رباتیک و در زمینه ساخت ربات ایده‌آل کرده‌اند.

جنس و مواد سازنده بست المان موتور

مجموعه بهنام رباتیک بست سری A و بست سری B را از جنس پلاستیک فشرده ABS ساخته و مواد اولیه آن نیز بسیار باکیفیت است. از جمله مزایای استفاده از پلاستیک فشرده آن است که می‌تواند گشتاورهای سنگین و موتورهای دارای وزن زیاد را به آسانی تحمل کند.

کاربرد بست موتور

بست پلاستیکی 90 درجه A برای بستن موتورهای مختلفی از جمله ZGA25، ZGB25، ZGB28، ZGA28، GB25 و GA25 کاربرد دارد و همچنین به درد بستن موتورهای تایوانی نیز می‌خورد. البته شما می‌توانید موتورهای گیربکس تایوانی را هم با این المان بست موتور ببندید. پیچ و مهره‌ای که باید با استفاده از آن این بست را به موتور متصل کنید، 3 میلی‌متر خواهد بود. لازم به ذکر است که سوراخ‌های روی بدنه این بست، آن را به یک قطعه پلاستیکی آماده استفاده تبدیل کرده است.

رنگ بست المان موتور

این محصول تولیدی بهنام رباتیک رنگ‌بندی خاصی ندارد و هر بار با توجه به مواد اولیه موجود در بازار، به یک رنگ تولید می‌شود. از جمله رنگ‌هایی که بهنام رباتیک این بست‌ها را به آن تاکنون تولید کرده، سبز، زرد، قرمز، آبی و . . . بوده است. اگر شما رنگ خاصی از این بست را می‌خواهید، حتماً موضوع را پیش از پرداخت و ثبت سفارش، به فروشنده اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *