چرخ رباتیک

چرخ اسپرت

چرخ اسپرت

درست است که ربات‌ها نیروی محرک خود را از موتور دریافت می‌کنند ولی آنها باید از یک طریقی این نیروی به دست آمده را به نیروی حرکتی تبدیل نمایند. این مهم با چرخ‌های رباتیک تولید شده توسط مجموعه بهنام رباتیک از جمله چرخ اسپرت شدنی خواهد بود.

فهرست مطالب

ظاهر و شیوه طراحی چرخ اسپرت

جلوی چرخ طرح اسپرت

در صورت مشاهده این چرخ از جلو، یک ظاهر پنج پره را نظاره‌گر خواهید بود که توسط یک دایره از وسط به یکدیگر وسط شده‌اند. پره‌ها در چرخ اسپورت قوس‌دار هستند و همین امر فرآیند چرخیدن را بسیار آسان می‌کند.

پشت چرخ طرح اسپرت

چرخ اسپورت

جلو و پشت این چرخ تفاوت زیادی با هم ندارد و تنها اختلافی که در آنها به چشم می‌خورد، به دایره وسطی مربوط می‌شود که در اینجا در مرکزیت آن یک سوراخ ریز قرار گرفته است. البته در جلو پره‌ها در فرو رفتگی حاضر هستند حال آنکه در عقب چرخ اسپورت چنین چیزی مطرح نیست.

تایر چرخ طرح اسپرت

اطراف چرخ اسپورت یک لاستیک سیاه رنگ دیده می‌شود که همان‌طور که حدس زدید، تایر آن است. بر خلاف نمونه‌های مشابه که در دیگر چرخ‌های وارداتی و رقیب دیده‌ایم، تایر چرخ اسپورت بسیار باکیفیت بوده و انعطاف‌پذیر است و هیچ نگرانی در مورد پاره شدن یا آسیب دیدن آن وجود ندارد.

روی تایر این چرخ ربات، خطوط صافی از کناره‌ها قرار گرفته‌اند که به صورت یکی در میان از سمت چپ و راست کشیده شده‌اند و تقریباً تا مرکز رسیده‌اند. حضور این شیارها باعث می‌شود تا چرخ در زمان حرکت کردن روی زمین نلغزد و ربات تعادلش را از دست ندهد.

جنس، مواد سازنده و اندازه چرخ اسپرت

چرخ اسپورت

بهنام رباتیک چرخ طرح اسپرت را در یک اندازه تولید کرده است. طول این چرخ 45 میلی‌متر و ضخامت آن بیش از 10 میلی‌متر می‌باشد. لازم به ذکر است که فاصله بین هر پره چرخ اسپورت، تقریباً 15 میلی‌متر است.

جنس مواد اولیه این چرخ تزریقی است تا کوچک‌ترین حساسیت را برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند، به وجود نیاورد. به عبارتی دیگر، کیفیت این چرخ بسیار بالاست.

رنگ چرخ اسپرت

رنگ‌های متنوعی از چرخ اسپورت تولید شده اما همیشه شرایط یکسان نبوده و دلیل در دسترس نبودن مواد اولیه، رنگ این محصول بهنام رباتیک مدام تغییر کرده است. به این ترتیب، اگر مثلاً رنگ قرمز چرخ اسپورت را می‌خواهید، ابتدا این مطلب را با مسئول فروش در میان بگذارید و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید.

کاربرد چرخ اسپرت

چرخ اسپورت که مسئول دریافت انرژی حرکتی موتور و حرکت دادن ربات است، بیشتر در ربات‌های حل ماز و مسیریاب استفاده می‌شود. ضمن اینکه به علت شیارهای موجود روی تایر، سرعت آن یک‌دفعه زیاد نخواهد شد و امکان کنترل شتاب آن وجود دارد زیرا اصطکاک به وجود آمده حین حرکت کردن روی زمین، بسیار مناسب است.

نرمی و کشسانی بودن تایر چرخ اسپورت، آن را به محصولی ایده‌آل برای استفاده در ربات‌هایی تبدیل کرده که وزن زیادی دارند زیرا این محصول می‌تواند تا 7 کیلوگرم وزن را تحمل کند.

مزایای چرخ طرح اسپرت

  • امکان تحمل وزن تا 7 کیلوگرم
  • هرز نشدن جایگاه شفت
  • شکننده نبودن جایگاه شفت
  • اعطای ظاهر اسپورت مانند به ربات

مقایسه چرخ اسپرت تولید شده توسط بهنام رباتیک با نمونه‌های خارجی

خواص

مدل چرخ خارجی

چرخ اسپورت

 مواد

جنس کهنه و بازیافتی و مضر برای سلامتی

مواد تزریقی بدون ضرر برای بدن

 سوراخ شفت

بعد از چند بار مصرف هرز می‌شود

 ب دلیل قطر آن، به سختی هرز می‌شود

دقت ساخت

 در اثر نصب کردن، شفت می‌شکند

به گونه‌ای طراحی شده که نمی‌شکند

جنس تایر

·      بدون اصطکاک

·      جنس خشک

·      دارای اصطکاک

·      نرم و انعطاف‌پذیر

زیبایی

دارای ظاهری ثابت و بدون تنوع رنگ

دارای ظاهری اسپرت و تنوع رنگ

استقامت

تحمل بار حدود 300 گرم

تحمل بار حدود 7 کیلوگرم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *