چرخ رباتیک

چرخ رالی

چرخ rally

فرض کنید که می‌خواهید رباتی بسازید و تمامی ملزومات رباتیک نظیر موتور، گیربکس، بدنه فلزی یا پلاستیکی و . . . را دارید. در اینجا به یک چرخ ربات احساس نیاز پیدا خواهید کرد. البته با توجه به نوع رباتی که ساخته‌اید، می‌بایست چرخ مورد نظر را خریداری نمایید اما چنان‌چه چرخ رباتیکی می‌خواهید که هم قیمت ارزانی داشته و هم برای مصارف آموزشی مناسب باشد، پیشنهاد بهنام رباتیک چرخ خورشیدی یا چرخ رالی است.

فهرست مطالب

ظاهر و شیوه طراحی چرخ Rally

جلوی چرخ طرح خورشیدی

بر خلاف دیگر چرخ‌های ربات که بهنام رباتیک تولید کرده، چرخ رالی در جلوی خود ظاهری دارد که بیشتر به شکل یک دایره است و در اطراف آن نیز هشت پره کوچک به چشم می‌خورد. وسط این دایره، به نوعی فرورفتگی دارد.

دلیل نامیدن این محصول به عنوان چرخ خورشیدی، تایر آن است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

پشت چرخ طرح خورشیدی

در پشت چرخ Rally، یک دایره عمق‌دار مشاهده می‌شود که در وسط آن یک حفره برای قرار دادن میله گیربکس به چشم می‌خورد. این دایره توسط چهار خط به چهار قسمت مساوی تقسیم شده تا به نوعی استحکام این وسیله افزایش یابد.

نکته مهمی که باید پیرامون حفره پشتی این چرخ ارزان بدانید این است که به آسانی قادر خواهید بود انواع موتور گیربکس‌ها را به آن وصل کنید و چنان‌چه در این میان مشکلی وجود داشت، می‌توانید از قطعه کوچکی که بهنام رباتیک آن را تولید کرده بهره ببرید.

تایر چرخ طرح خورشیدی

تایر چرخ Rally نسبت به دیگر چرخ‌های رباتیک تفاوت‌های منحصربفردی دارد. این تایر دارای ظاهری شبیه گوش گربه است که باعث می‌شود ربات با سرعت نسبتاً زیادی به حرکت درآید. فقط این نکته را به خاطر بسپارید که تایر چرخ خورشیدی به خاطر ظاهر خاصش، حداکثر می‌تواند یک کیلوگرم وزن را تحمل کند.

جنس، مواد سازنده و اندازه چرخ رالی

چرخ طرح خورشیدی دارای قطر 23 میلی‌متری است. بهنام رباتیک این محصول خود را از جنس مواد پلاستیکی تزریقی و مناسب ساخته پس دیگر مشکلی از نظر بی‌کیفیت بودن قطعات و قسمت‌های مختلف این چرخ وجود نخواهد داشت.

رنگ چرخ رالی

این چرخ ربات به رنگ‌های سبز، زرد، قرمز، آبی کم‌رنگ و آبی پررنگ ساخته شده اما امکان دارد به خاطر برخی شرایط خاص و موجودی بازار، رنگ‌بندی آن تغییر کند بنابراین نمی‌توانیم ضمانت کنیم که حتماً رنگ بخصوصی از آن را در اختیار خواهید گرفت به همین خاطر قبل از نهایی کردن خرید و ثبت سفارش، مراتب مربوطه را به اطلاع مسئول فروش برسانید.

کاربرد چرخ رالی

همانگونه که توضیح دادیم، اساسی‌ترین کاری که یک چرخ ربات انجام می‌دهد، کمک به حرکت کردن آن است. البته این موضوع در مورد چرخ Rally تفاوت خواهد داشت زیرا به خاطر تایر و قیمت ارزانی که دارد، بیشتر مناسب ربات‌های آموزشی به خصوص جنگجو و آتش‌نشان می‌باشد.

مقایسه چرخ رالی با چرخ‌های اسپورت و نمونه‌های خارجی

 

نمونه خارجی

چرخ اسپورت

چرخ رالی

مواد سازنده

·      جنس کهنه و بازیافتی

·      مضر برای سلامتی

·      مواد تزریقی

·      بدون ضرر برای بدن

·      مواد تزریقی

·      بدون ضرر برای بدن

سوراخ شفت

بعد از چند بار مصرف هرز می‌شود

به دلیل قطر آن، به سختی هرز می‌شود

به دلیل قطر آن، به سختی هرز می‌شود

دقت ساخت

در اثر نصب کردن، شفت می‌شکند

در اثر نصب کردن، شفت نمی‌شکند

در اثر نصب کردن، شفت نمی‌شکند

PVC

·      بدون اصطکاک

·      جنس خشک

·      دارای اصطکاک

·      جنس نرم

·      دارای اصطکاک

·      جنس نرم

زیبایی

دارای ظاهری ثابت و بدون تنوع

دارای ظاهری اسپورت و تنوع رنگ

دارای ظاهری اسپورت و تنوع رنگ

استقامت

تحمل بار حدود 300 گرم

تحمل بار حدود 7 کیلوگرم

تحمل بار حدود 1 کیلوگرم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *