چرخ رباتیک

چرخ مینی پلکسی

wheel 3cm 1

چرخ مینی پلکسی از جمله محصولات بااهمیت مجموعه بهنام رباتیک است که با توجه شیوه طراحی موتورهای مینی گیربکس تولید شده است. این چرخ ربات مزایای مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

فهرست مطالب

شیوه طراحی و ظاهر چرخ مینی پلکسی

جلوی چرخ ZGA14

این چرخ ربات در جلوی خود دو پیچ دارد تا بتوانید با استفاده از آنها، این محصول بهنام رباتیک را به شفت موتور وصل کنید. در وسط نیز یک دایره کوچک دیده می‌شود که در آن می‌توانید میله اتصال‌دهنده چرخ‌ها را قرار دهید. ضمناً، در اطراف دایره مرکزی نیز دو هلال قابل مشاهده هستند.

چرخ مینی پلکسی

پشت چرخ ZGA12

در پشت این چرخ حرفه‌ای ربات اتفاق خاصی نیفتاده است؛ این یعنی عقب آن با جلوی آن تفاوتی ندارد.

چرخ مینی پلکسی

تایر چرخ ZGA12

این چرخ تایر مشکی رنگی دارد که فاقد هرگونه الگوی خاصی است. این تایر صاف می‌باشد تا به آسانی روی سطوح مختلف حرکت کند و بدون دردسر مسیر ربات را تغییر دهد.

جنس، مواد سازنده و اندازه چرخ ZGA12

بهنام رباتیک این چرخ حرفه‌ای را با قطر 3 سانتی‌متری تولید کرده و آن را به گونه‌ای ساخته که کاربران بتوانند موتورهای مینی گیربکس را به آن متصل کنند.

چرخ مینی پلکسی از مواد اولیه باکیفیتی تولید شده بنابراین سلامتی کودکان و دانش‌آموزان حاضر در کلاس‌های رباتیک را به خاطر نمی‌اندازد.

رنگ چرخ ZGA12 قطر 3 سانتی‌متر

این چرخ تنها در یک رنگ مشکی تولید شده است بنابراین نمی‌توان رنگ‌بندی خاصی برای آن متصور شد و یا رنگ دیگری را سفارش داد.

چرخ مینی پلکسی با موتور

کاربرد چرخ مینی پلکسی

این چرخ دارای دو مدل است؛ یکی برای موتورهای ZGA12 که محل قرارگیری محور موتور (شفت) دارای کونیک می‌باشد تا در زمان چرخش، چرخ نلزرد و لنگ نزند. دیگر مدل، برای موتورهای ZGA14 است که شفت چرخ آن بدون کونیک عرضه خواهد شد تا کاربران بتوانند در صورت تمایل، با دو پیچ این چرخ را به موتور محکم و متصل کنند.

به طور کلی اگر ماشین کنترلی، هواپیما، هلیکوپتر و یا هر وسیله دیگری تولید کردید که می‌بایست آن را از طریق کنترل از راه دور حرکت دهید، می‌توانید برای راه رفتن بهتر آن از چرخ مینی پلکسی بهره ببرید. برای مثال، در چهار طرف بدنه ماشین ساخته شده چهار چرخ داکار یا ریس قرار داده‌اید اما برای اینکه ماشین بتواند حرکت دورانی داشته باشد، می‌بایست در وسط آن یکی از چرخ‌های مینی پلکسی را جای دهید تا درست در همان مکانی که ایستاده حرکت کند و به صورت 180 درجه بچرخد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *