چرخ رباتیک

چرخ طرح کویر

چرخ طرح کویر 5 سانتی‌متر

چرخ طرح کویر، از جمله تولیدات مهم مجموعه بهنام رباتیک است که برای ربات‌های دارای بدنه زمخت و قوی مناسب خواهد بود. این چرخ با که در دو سایز تولید شده، امکان حرکت کردن ربات روی سطوح مختلف را بسیار آسان کرده و امروزه به انتخاب نخست دانش‌آموزان و هنرجویان علم رباتیک تبدیل شده است.

فهرست مطالب

ظاهر و شیوه طراحی چرخ طرح کویر

چرخ کویر

جلوی چرخ کویر

با دیدن نمای جلویی چرخ کویر، این‌گونه درخواهید یافت که ظاهر ستاره شکلی دارد را پره‌های پلاستیکی آن با قوس چشم‌نوازشان، نمای بی‌نظیری را ایجاد کرده‌اند. این پره‌ها از وسط توسط یک دایره کوچک به همدیگر وصل شده‌اند.

پشت چرخ اسپورت طرح کویر

در پشت چرخ کویر، همان ظاهر ستاره‌ای شکل را می‌بینیم با این تفاوت که پره‌ها در یک فرورفتگی قرار دارند و محل قرار دادن میله یا اصطلاحاً شفت ظاهر برآمده‌ای دارد.

تایر چرخ طرح کویر

چرخ کویر

چرخ کویر از دو قسمت تشکیل شده؛ یکی همان پره‌های پلاستیکی ستاره‌ای شکل و یکی تایر پلاستیکی. این تایر علی‌رغم شباهتی که به نمونه‌های تولید شده توسط رقبای خارجی دارد، بسیار خوش‌ساخت بوده و انعطاف‌پذیر است و به هیچ عنوان احتمال پاره شدن آن در زمان قرار دادن روی ربات وجود ندارد.

این تایر بر روی تمامی قسمت‌های خود شیار دارد تا در زمان حرکت کردن ربات، شتاب آن به یک‌باره افزایش نیابد و کنترل آن از دست کاربر خارج نشود.

یک نکته در مورد این تایر آنکه، به راحتی قابل جدا شدن بوده و خاصیت کشسانی دارد.

جنس، مواد سازنده و اندازه چرخ اسپورت طرح کویر

چرخ کویر در دو سایز ساخته شده به طوری که یکی 55 میلی‌متری و دیگری 35 میلی‌متری است. البته ضخامت هر دوی آنها 10 میلی‌متر خواهد بود. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که فاصله میان پره‌های چرخ بین 10 تا 15 میلی‌متر (بستگی به سایز چرخ) متغیر خواهد بود و طول شفت نیز 10 میلی‌متر می‌باشد.

جنس مواد اولیه چرخ اسپورت طرح کویر پلاستیک تزریقی است که در زمان لمس شدن توسط دانش‌آموزان، هیچ‌گونه حساسیت پوستی را در آنها به وجود نمی‌آورد.

رنگ چرخ طرح کویر

چرخ کویر رنگ‌بندی متنوعی دارد اما در زمان خرید، نمی‌توان ضمانت کرد که برای مثال، حتماً نمونه قرمز رنگ یا سبز رنگ آن را در اختیار خواهید گرفت. بر این اساس، اگر نمونه رنگی خاصی از آن را می‌خواهید، هماهنگی لازم را با مسئول فروش صورت دهید. لازم به ذکر است که دلیل تنوع رنگی چرخ، تغییر مواد اولیه در بازه‌های زمانی مختلف و شرایط و نیاز بازار می‌باشد.

کاربرد چرخ اسپورت طرح کویر

اساسی‌ترین کاری که چرخ کویر انجام می‌دهد، حرکت دادن ربات‌هاست. البته این چرخ را باید بیشتر در فضاهایی مورد استفاده قرار دهید که زمین سطح همواری دارد اما نباید از بابت لیز خوردن و یا لغزیدن آن نگران باشید زیرا شیارهای به وجود آمده رخ دادن چنین اتفاقی را تقریباً غیرممکن کرده‌اند.

عرض قابل‌قبول چرخ طرح کویر، سبب شده تا بتواند ربات‌های دارای وزن بیشتر را به خوبی تحمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *