ملزومات رباتیک

ملخ پروازی SM2 و SS2 و SS3

ملخ پروازی سه پر کوچک

ربات‌های تولید شده در صنعت رباتیک، امروزه تنها به ربات‌های فوتبالیست و جنگجو ختم نمی‌شوند زیرا بسیاری از آموزشگاه‌ها، ساخت ربات‌های آتش‌نشان و حتی پهپاد و هلیکوپتر را نیز به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. حال برای برطرف کردن نیاز بازار، مجموعه بهنام رباتیک اقدام به تولید چندین مدل از ملخ پروازی کرده که مهمترین آنها عبارتند از ملخ پروازی دو پر بزرگ، ملخ SS2 و ملخ SS3.

شیوه طراحی ملخ‌های این پروازی از این جهت اهمیت دارد که به طور مستقیم بر نحوه پرواز کردن، بلند شدن و فرود آمدن ربات‌های پرنده تأثیرگذار است. این ملخ‌ها که برخی‌ها آنها را پروانه‌های پروازی می‌نامند، تا چند سال پیش توسط کسی تولید نمی‌شد چرا که شکل خاصی داشتند و میزان خمیدگی آنها مشخص بود اما خوشبختانه تیم بهنام رباتیک موفق شد با موفقیت تمام، کار تولید ملخ پروازی را به انجام برساند. حال در ادامه به معرفی هر کدام از ملخ‌های نامبرده می‌پردازیم.

فهرست مطالب

ملخ پروازی دو پر بزرگ

ملخ پروازی دو پر بزرگ محصولی دو پره است که پره سمت چپ آن خمیدگی به سمت بالا و پره سمت راست آن خمیدگی به سمت پایین دارد تا در زمان پرواز کردن پهپاد و دیگر ربات‌های پرنده، شتاب زیادی به وجود بیاید. این ملخ‌ها در وسط خود برآمدگی دارند و در پشت این برآمدگی نوعی ظاهر سوراخ سوراخ دیده می‌شود که این سوراخ‌ها قرار است روی پین‌های محصولات مختلف قرار گیرند.

دایره کوچک وسطی به خصوص، روی میله موتور گیربکس جای‌گیری خواهد کرد و مستقیماً با موتور در ارتباط خواهد بود و به نوعی پل ارتباطی میان پره‌ها و موتور می‌باشد و باعث پرواز کردن ربات خواهد گردید.

ملخ پروازی دو پر بزرگ تقریباً 15.5 سانتی‌متر طول دارد و عرض پره‌های آن در عریض‌ترین قسمت به 1.5 سانتی‌متر می‌رسد و ضخامت آن هم حداکثر 1 میلی‌متر است. چنین ابعاد مناسبی، پروانه پروازی SS2 را به محصولی بی‌نظیر برای ربات‌های پرنده تبدیل می‌کند و به آنها اجازه خواهد داد بدون هیچ‌گونه مشکلی از نظر سنگینی، به پرواز درآیند. لازم به ذکر است که ملخ پروازی دو پر بزرگ بیشتر برای عمود پروازها و هواپیماهای مدل به کار می‌رود و می‌تواند وزنی برابر با 750 تا حدود 1 کیلوگرم را تحمل کند.

این ملخ پروازی در رنگ‌های متنوعی تولید شده ولی بر اساس رنگ‌بندی به فروش نمی‌رسد بنابراین اگر رنگ خاصی از این محصول مدنظرتان است، موضوع را پیش از نهایی کردن خرید به مسئول مربوطه اطلاع دهید.

ملخ SS2

ملخ پروازی SS2 یکی دیگر از محصولات مجموعه بهنام رباتیک است که همچون ملخ پروازی دو پر بزرگ دو پر دارد ولی ابعادش کوچک‌تر بوده و می‌تواند وزن کمتری را تحمل کند. پره سمت چپ این پروانه پروازی به سمت بالا خمیدگی دارد و پره سمت راست آن دارای خمیدگی به سمت پایین است.

در وسط آن هم یک دایره کوچک را می‌بینیم که به نوعی محل تلاقی دو پره با یکدیگر است. در پشت دایره کوچک نامبرده نیز شاهد یک سوراخ هستیم که به دانش‌آموز کمک می‌کند ملخ پروازی را به رباتی که می‌سازد، وصل نماید. در واقع قسمتی از این ملخ که مستقیماً با موتور ارتباط برقرار خواهد کرد و سپس منجر به چرخش پره می‌شود، همین دایره است.

ملخ پروازی SS2 تقریباً 6.5 سانتی‌متر طول داشته و عریض‌ترین بخش پره‌های آن نیز 12 میلی‌متر است و ضخامت آن هم حداکثر به 1 میلی‌متر می‌رسد. این ابعاد کوچک باعث می‌شود به آسانی بتوانید از پروانه پروازی SS2 در ربات‌های مبتدی و آماتور استفاده کنید و با توجه به وزن ناچیزی که دارد، خیالتان از بابت سنگین نشدن ربات راحت گردد. این ملخ در اکثر موارد برای استفاده در ربات‌های کوچک مانند قایق‌ها و قسمت خاموش‌کننده آتش ربات آتش‌نشان کاربرد دارد.

ملخ پروازی SS2 رنگ‌بندی بخصوصی ندارد بنابراین همیشه این‌گونه نیست که بگوییم حتماً رنگ قرمز یا رنگ سبز آن در دسترس است. از این رو، اگر می‌خواهید رنگ بخصوصی از این محصول را در اختیار بگیرید، این مطلب را به سمع و نظر فروشنده آن برسانید.

ملخ SS3

ملخ پروازی ss3

ملخ پروازی SS3 از نظر ظاهری شبیه ملخ SS2 است ولی سه پره دارد. این ملخ که شبیه مثلث می‌باشد، در مرکز قسمت جلویی خود به یک دایره که محل تلاقی پره‌ها است مجهز شده و در پشت این دایره هم یک سوراخ برای وصل شدن به موتورها دارد. بخشی که باعث ایجاد ارتباط با موتور و سپس چرخش پره‌ها می‌شود، همین دایره خواهد بود.

فاصله میان پره‌های ملخ SS3 تقریباً به 5.5 میلی‌متر می‌رسد و عرض هر کدام از پره‌ها نیز حدوداً 13 میلی‌متر است. این ابعاد کوچک در کنار ضخامت تقریبی 1 میلی‌متری، سبب می‌شود تا رباتی که می‌سازید، به هیچ عنوان سنگینی احساس نکند و شما نگرانی از بابت سقوط کردن و افتادن آن نداشته باشید. ملخ پروازی SS3 تنها به خاطر داشتن یک پره بیشتر، باعث افزایش سرعت باد می‌گردد.

پروانه پروازی SS3 به رنگ خاصی تولید نمی‌شود بنابراین نمی‌توان تضمین کرد که همیشه رنگ بخصوصی از آن در بازار وجود خواهد داشت زیرا این موضوع به مواد اولیه بستگی دارد. بر این اساس، اگر رنگ خاصی از آن را می‌خواهید، موضوع را به مسئول فروش اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *