ملزومات رباتیک

شاسی فلزی گیربکس

شاسی فلزی گیربکس

بدنه فلزی گیربکس یا شاسی فلزی گیربکس یک صفحه صاف با دو لبه در کناره‌هاست که برای نگه داشتن دو گیربکس به کار می‌رود به گونه‌ای که وقتی در ربات‌های مختلف از آن استفاده می‌کنید، دو گیربکس را به محکم به یکدیگر وصل می‌کند و اجازه نخواهد داد ربات بلرزد و یا قطعات آن از هم فرو پاشند.

فهرست مطالب

بدنه فلزی گیربکس

درباره شاسی فلزی گیربکس

بدنه فلزی گیربکس

دلیل فلزی بودن این بدنه آن است که وقتی گیربکس را به سازه پلاستیکی وصل می‌کنید، به خاطر حرکت کردن و برخورد با اشیاء، اتصالات آن هرز خواهند شد و ممکن است سازه‌ها از یکدیگر جدا گردند. به علاوه، در ربات‌هایی نظیر فوتبالیست و جنگجو، برخورد کردن به موانع منجر به خم شدن سازه‌ها خواهد گردید و همین اتفاق استحکام اولیه آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در واقع شاسی فلزی گیربکس از رخ دادن این اتفاقات جلوگیری می‌کند.

از طرفی، سوراخ‌های تعبیه شده روی بدنه این سازه فلزی، به شما امکان بستن موتور و سازه‌های گوناگون را می‌دهد و زمینه شکوفا شدن استعدادها و پیاده کردن ایده‌های خلاقانه را فراهم می‌آورد. یکی از مزایای اصلی این بدنه فلزی، لبه‌های 90 درجه است که این فرصت را به وجود می‌آورد تا از این قسمت و با استفاده از چندین پیچ و مهره، سازه‌های بیشتری را به آن وصل کنید و ابعاد رباتی که می‌سازید را گسترش دهید.

بر روی بدنه فلزی پنج ردیف 9 تایی سوراخ وجود دارد تا دانش‌آموزان ابتکار عمل برای بستن پیچ و مهره در فضاهای دلخواه را داشته باشند. بر این اساس، مجموع این سوراخ‌ها به 45 عدد می‌رسد.

در این میان، شاید والدین از این موضوع که فلزی بودن بدنه ممکن است سلامت فرزندانشان را به خطر بیندازد، نگران باشند. مجموعه بهنام رباتیک این اطمینان خاطر را در این افراد به وجود می‌آورد که مواد اولیه ساخت این بدنه بسیار باکیفیت بوده و تیز نبودن لبه‌ها از آسیب دیدن کودکان و دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند.

ابعاد شاسی فلزی گیربکس

بدنه فلزی گیربکس

ابعاد این بدنه فلزی 100 × 100 × 1 میلی‌متر است بنابراین فضای کافی برای بستن انواع سازه‌ها و حتی چرخ‌ها روی آن وجود خواهد داشت.

کاربرد شاسی فلزی گیربکس

با توجه به استحکام بالای این محصول، شما می‌توانید از آن به عنوان بدنه اصلی ربات بهره ببرید و ضمن اینکه به خاطر وجود تعداد زیادی سوراخ، می‌توان انواع سازه‌ها، موتور گیربکس، چرخ و . . . به این شاسی متصل کرد.

از طرفی، فلزی بودن این شاسی سبب شده تا با خیالی آسوده بتوانید پیچ و مهره را به آن وصل کنید و نگرانی از بابت ساییدگی نداشته باشید. لازم به ذکر است که لبه‌های موجود در دو طرف بدنه فلزی به شما اجازه می‌دهند که به معنای واقعی کلمه چرخ‌ها را به شاسی ببندید و ربات خود را به آسانی حرکت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *